Haber

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, İşçi Bayramı öncesinde işçilere tebriklerini iletti

PEKİN, 30 Nisan (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 1 Mayıs’taki Uluslararası Personel Günü öncesinde Pazar günü ülke genelindeki işçilere bayram tebrikleri ve iyi dileklerini iletti.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Konsey Lideri olan Xi, ÇKP Merkez Komitesi adına da selam ve iyi dileklerini iletti.

İşçilere yaptığı davette Xi, bir iş ahlakı oluşturulması, örnek çalışanlara saygı gösterilmesi ve kaliteli işçiliğin teşvik edilmesi çağrısında bulundu.

İşçilerden Çin’in modernleşme sürecinde sağlam ilerleme sağlamak için gayretle ve cesurca inovasyon çabalarına katılmalarını isteyen Xi, işçileri Çin’i daha güçlü bir ülke yapmada ve ulusal canlanma hedefine ulaşmada öncü bir rol oynamaya teşvik etti.

Xi, her düzeydeki parti komitelerini ve yönetimleri, çalışanların yasal haklarını ve çıkarlarını savunmalarına, karşılaştıkları sorunlara ve rahatsızlıklara samimi çözümler bulmalarına ve işe ve personele saygı duyulan ve büyük saygı duyulan bir sosyal ortam hazırlamaya yardımcı olmaya çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu