Haber

YSK Genel Başkanlığına Ahmet Yener seçildi

Ahmet Yener, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkanlığına seçildi.

YSK’nın yeni seçilen üyeleri Ali Çopur, İsmail Kalender, Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için düzenlenen yemin töreninin ardından heyet başkanı ve başkan yardımcısı için seçimler yapıldı.

Görev süresi devam eden 5 yeni üye olan Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özübek, Orhan Usta, Ali Ürker ve Battal Öğüt’ün ortasında yapılan seçim sonucunda YSK’nın genel başkanı Ahmet Yener oldu. YSK Başkan Yardımcılığına Ekrem Özübek seçildi.

Görev süresi dolan Muharrem Akkaya, görevi YSK Genel Başkanı seçilen Ahmet Yener’e devretmesinin ardından kurumdan ihraç edildi.

Akkaya, YSK önünde bekleyen basın mensuplarına görevi Yener’e devrettiğini söyleyerek başarılar diledi. Akkaya ile vedalaşan Yener, başkan ve yardımcısına emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Yener’in biyografisi

Ahmet Yener, 1966 yılında Beypazarı’nda doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara’da hâkim adayı olarak meslek hayatına başlayan Yener, sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale’de hâkim olarak görev yaptı.

Yener, 2011’de Yargıtay, 2020’de YSK üyeliğine seçildi.

arifiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu