Haber

Fatih Altaylı’dan Diyanet’e ‘Kasımpaşa’dan yanıt

Gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medya hesabından yanıt verdiği Diyanet, “Deprem mağduru evlat edinme” fetvasının ardından “kasten intihara meyilli” olduğu iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulundu.

Altaylı, Kasımpaşa Spor Kulübü logosunu paylaşarak, “Diyanet İşleri Başkanlığı gibi Atatürk yadigarı bir kurumu kirletenler beni mahkemeye verdiler. Onlara cevabımdır” dedi. Fatih Altaylı’nın argoda ‘Kasımpaşa’ kelimesinin geçtiği ‘umurumda bile değil’ anlamına gelen bir deyimi kullandığı ‘tahmin ediliyor’.


Ne oldu?

Maraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan deprem sonrası “ihtiyaç duyulan konulara açıklık getirilmesi” amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetva sitesinde özel bir bölüm oluşturuldu. Diyanet, “Deprem Bölgesinden Sıkça Sorulan Sorular” adı altında, “Koruyucu aile olmanın hükmü nedir?” ve “Ceset kefenlenmeden defnedilebilir mi?” sorularını yanıtladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Depremde çocuklar evlat edinilebilir mi?” “Evlat edinen ile evlat edinilen arasında evlenmeye engel bir durum yoktur” sorusuna, evlat edinilen çocuğun mirasçı olma hakkının bulunmadığı belirtilerek yanıt verildi.

Gazeteci Fatih Altaylı, Diyanet’in fetvasına Twitter hesabından tepki göstererek şu sözleri kullandı:

“Peki siz gerçekten sapıksınız, Diyanet gibi bir kurumda ne yaptığınızı anlıyoruz. Sapıklar. Girin porno endüstrisine. Atatürk’ün millete doğru din bilgisini vermek için kurduğu kurumu sapık hayal gücünüzle kirletmeyin. “

Bunun üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı, Gazeteci Fatih Altaylı hakkında sosyal medya hesabından “Cumhurbaşkanlığı ve personeline çok ağır hakaret ettiği” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu