Ekonomi

Çukurova 3. Tekstil ve Konfeksiyon Fuarı 1 Şubat’ta açılıyor

Adana’da bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı (Çukurova TEXPO), 1-4 Şubat tarihlerinde konuklarını ağırlayacak.

TÜYAP’tan yapılan açıklamaya göre, Adana Hazır Giyim Platformu iş birliğiyle Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, KOSGEB ve Çukurova Fuarı’nın desteğiyle düzenlenen fuar, 1-4 Şubat tarihlerinde TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. içinde yapılacak

Çukurova TEXPO’da bay, bayan, çocuk ve bebe hazır giyim ürünleri, konfeksiyon aksesuarları, kumaş ve tekstil makineleri sergilenecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen TÜYAP Fuarcılık Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Çukurova’nın dokuma bölümünde değerli bir konuma sahip olduğunu belirtti.

Fuar ile bölgenin sektördeki potansiyelini daha da ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Ersözlü, “Sektör temsilcileri burada fuar için yeni kreasyonlarını sergiliyor. Yeni trendler ve tasarımlar sergilenirken, Türkiye’den ve sektörden birçok satın alma yöneticisi de fuara katılıyor. Geçen yıl olduğu gibi birçok üretici ve bayiyi bir araya getirerek bölge ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Ersözlü, fuara Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Balkanlar’dan çok sayıda ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu