Haber

“Zorluklar dayanışmayla aşılır”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin; Zorlukların birlik ve beraberlikle aşılacağını belirterek, dayanışma duygusunun en üst düzeye ulaştığı günlerin bayramlar olduğunu söyledi.

Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Önder Soner Çetin, ülkemizin son yıllarda sıkıntılı dönemlerden geçtiğini belirterek; Daha önce dünyayı olumsuz etkileyen pandeminin acıyı artırdığını belirten, bu yıl Adana’yı etkisi altına alan deprem felaketinin hepimizi çok üzdüğünü belirterek, “Bütün bu yükler dayanışmayla aşılır. Depremin yaralarını birlik ve beraberlikle saracağız. Millet olarak bir kutsal bayramı daha gerçekleştiriyoruz. Acıların unutulduğu bayramlar; Sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının daha çok hissedildiği günlerdir. Türkiye hem ekonomik hem de siyasi olarak zor günlerden geçiyor. Ramazan Bayramı’nın herkesin birbirini kucakladığı, kimsenin kimseyi fikir, etnik köken ve inançlarından dolayı ötekileştirmediği günlere vesile olmasını temenni ediyorum.

Hoşgörü ikliminin bayramlarda kendini gösterdiğine dikkat çeken Önder Soner Çetin, şöyle devam etti:

“Ramazan Bayramı, ülkemizde sevgi ve saygı havasının dalga dalga yayıldığı günlerin başlangıcı olsun. Toplumun her kesiminden insan birbirine güler yüzle yaklaşsın, dertlerinden, gerginliklerinden kurtulsun. Ülkemizin bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde aşacağına ve bundan sonraki bayramların daha huzurlu bir şekilde kutlanacağına inanıyorum.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu duygularla tüm İslam Aleminin ve Türk Milletinin bayramını kutlar, nice mutlu, huzurlu ve huzurlu bayramlar dilerim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

inonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu