Haber

Türk Telekom açıkladı! Deprem bölgesindeki baz istasyonlarına ne oldu?

Türkiye için yas günleri devam ediyor. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş 7,5 ve 7,7 büyüklüğündeki depremler maalesef çok sayıda can kaybına neden oldu. Son resmi açıklamalara göre hayatını kaybedenlerin sayısı şimdiden 18 bin 891’e ulaştı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, ekipler yoğun bir şekilde çalışıyor. Enkaz bölgesindeki sorunların başında gelen temas yavaş da olsa gideriliyor. Detaylar burada…

Hasarlı baz istasyonları Türk Telekom ekipleri tarafından onarılıyor

Hasarlı baz istasyonları Türk Telekom grupları tarafından restore ediliyor. 10 ili etkileyen depremlerde hasar gören ve elektrik kesintileri nedeniyle çalışamayan Kahramanmaraş merkezli baz istasyonları Türk Telekom grupları tarafından hayata kazandırılıyor. Bölge çalışanları da depremden etkilendiği için çevre illerden sevk edilen binlerce işçi ve ekipmanla çalışmalarına devam ediyor.

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen depremler; kamu ve özel kuruluşların konut ve binalarını yıktı. Depremde yıkılan bir diğer yapı da GSM operatörlerinin baz istasyonları oldu. Bölgeye güvenlik nedeniyle elektrik ve elektriğin verilememesi veya kısıtlı olması ile yıkımlar, işletmecilerin tüm baz istasyonlarını devreye sokamamasına neden olurken, ek çalışmalarla istasyonlara elektrik aktarıldı.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan deprem bölgesi açıklaması!

Depremin ilk gününde kesintisiz bağlantı için bölgeye ulaşan Türk Telekom ekipleri, kısa sürede yıkılan santral ve baz istasyonlarını tespit etti. Açıklamaya göre şirket, bağlantıdaki aksaklıkları gidermek için bölgeye portatif istasyonlar devrederken, çevre illerden görevli işçi de elektrik temini için ek jeneratörler gönderdi.

Ekipler, elektrik almayan baz istasyonunu seyyar jeneratör ve yakıt alarak yeniliyor. Bölgedeki binlerce çalışanı depremden etkilenen Türk Telekom, çevre illerden gönderdiği ekiplerle ağır temellerdeki jeneratörleri baz istasyonlarına taşırken, mobil güç kaynaklarını çalışır duruma getirdiği görüldü. elektrik olmadığı için çalışamayan baz istasyonlarını devreye soktu.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu