Haber

Trabzon’dan depremzedelere “Evimiz sizin eviniz” çağrısı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Ataman, Trabzonlulara, “Bizim evimiz sizin evinizdir.” Tüm depremzedelerin imkanlarını ve gönüllerini açtığını söyledi.

Ataman, belediye meclisi toplantısı öncesi meclis küme liderleriyle yaptığı basın açıklamasında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Trabzon Valiliği koordinasyonunda yürütülen yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Ataman, Büyükşehir Belediyesi’nin de 81 kişilik grup, 15 kişilik arama kurtarma ekibi, 15 iş makinesi operatörü ile depremzedelere yardımda bulunduğunu, 8 sürücü ve operatör.

Ataman, Trabzon halkının depremzedeleri evlerinde ağırlamak istediğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm siyasi parti gruplarımızla deprem bölgesinde yardım çalışmalarımız sürerken, Trabzon ve Trabzonluların sesini ve hassasiyetini duyurmak istiyoruz. Bu meclis kararıyla kardeş şehir olduk ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu, Hala deprem mahallinde olan başta Kahramanmaraşlı, Trabzonlu hemşerilerimiz olmak üzere yükselen sesi duyurmak istiyoruz… Trabzonlular ‘Bizim evimiz sizin eviniz’. Evleriyle birlikte tüm depremzedelere gönüllerini ve imkanlarını açtılar” dedi.

Depremzedeleri ağırlamak isteyenlerin Büyükşehir Belediyesi TİKOM merkezini (ALO 153) arayarak kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Ataman, depremzedelerin Trabzon’a naklinin Trabzon ve Trabzonlular tarafından sağlanacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu