Haber

Antalya Sahillerinde Bulunan 6 Ceset Hakkında Açıklama Yapıldı

Antalya Valiliği, son 5 günde kıyıda bulunan 6 cesetle ilgili yaptığı açıklamada, “Kıyıya vuran 6 cesetten birinin, bir süre önce kaybolan M.Ş.E.’ye ait olduğu değerlendiriliyor. Adli tıp muayenesi sonucunda kesin sonuç belli olacak. Diğer 5 kişinin cansız bedeni bulunacak.” Ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlendi.”

Antalya’nın Alanya ve Manavgat sahillerinde çarşamba günü bir çocuk ve bir yetişkin cesedi bulunmasının ardından, dün Manavgat’ta 2 erkek, Serik’te ise 1 kadın cesedi bulundu. Antalya kıyılarında son haftada bulunan ceset sayısı, bugün bulunan erkek cesediyle birlikte 6’ya ulaştı.

Antalya Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, “Antalya kıyılarında bulunan ve basına yansıyan cesetlerle ilgili olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucunda 1’inin hayatını kaybettiği değerlendiriliyor. Kıyıya vuran 6 ceset ise bir süre önce ortadan kaybolan M.Ş.E.’ye ait.” Kesin sonuç ise adli tıp muayenesi sonucunda ortaya çıkacak. Diğer 5 cesede ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin ise Suriye olduğu belirlendi. Lübnan’ın Ankara Büyükelçiliğinden verilen bilgiye göre, 11 Aralık 2023’te Lübnan ile Suriye arasındaki kıyı bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir tekne Kıbrıs’a geldi. “Hareket ettiği, saatler sonra tekneyle temasın kesildiği ve ardından teknenin ortadan kaybolduğu bildirildi.”

“Göçmen kümesine ilişkin herhangi bir kaza/olay veya kayıp raporu bulunmuyor.”

Açıklama şu ifadelerle devam etti:

“Geçtiğimiz haftaya ait meteorolojik kayıtlar incelendiğinde hakim rüzgarın güneyden, dalganın ise güneydoğu yönünden geldiği, söz konusu cesetlerin ilçenin kıyı sınırlarına sürüklenebileceği ihtimalinin olduğu belirlendi. Akıntı, rüzgar ve dalga nedeniyle ilimizde teknenin batması değerlendirilmektedir. 2023-2024 yıllarında Antalya ilinde rastgele bir düzensiz göçmenin “Küme ile ilgili bildirilen herhangi bir kaza/olay veya kayıp raporu bulunmamaktadır. Denizlerimizde ve kıyılarımızda meydana gelen şüpheli ölümlere ilişkin kolluk birimlerimiz ve savcılıklarımızla koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” – ANTALYA

erzin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu